وبلاگ

احکام بودجه ۱۴۰۱ مرتبط با بورس بررسی شد/ارتقای جایگاه بازار سرمایه یکی از محورهای قانونگذاری جدید است

احکام بودجه ۱۴۰۱ مرتبط با بورس بررسی شد/ارتقای جایگاه بازار سرمایه یکی از محورهای قانونگذاری جدید است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در حاشیه نشست امروز خود با فعالان بازار سرمایه:

🔹به دلیل اهمیت ارتباط این احکام با حوزه فعالیت بازار سرمایه، امروز در این نشست سرفصل های مربوط به این حوزه بررسی و فعالان این بازار نقطه نظرات کارشناسی خود را مطرح و مقرر شد، در یک بازه زمانی حداکثر 10 روزه تمامی مسائل این حوزه جمع بندی شود.
🔹 به دلیل اهمیت ارتباط این احکام با حوزه فعالیت بازار سرمایه، امروز در این نشست سرفصل های مربوط به این حوزه بررسی و فعالان این بازار نقطه نظرات کارشناسی خود را مطرح و مقرر شد، در یک بازه زمانی حداکثر 10 روزه تمامی مسائل این حوزه جمع بندی شود.
🔹تمامی پیشنهادات فعالان بخش بازار سرمایه توسط کمیسیون اقتصادی مجلس دریافت و بعد از بررسی در احکام بودجه سال آینده با هدف بهبود اوضاع بازار سرمایه در مجلس لحاظ می شود.
🔹اصلاح قانون بازار سرمایه، به عنوان دومین موضوع در دستور کار نشست امروز قرار گرفت، ما متن نهایی مصوب کمیته بازار سرمایه کمیسیون اقتصادی را در هفته گذشته جمع بندی کرده بودیم و امروز این گزارش در اختیار فعالان بخش اقتصادی، اساتید، فعالان بازار سرمایه و… قرار دادیم تا بتوانند ظرف مدت 2 هفته نظرات و پیشنهادات خود را درخصوص آن به ما اعلام کنند.
🔹بعد از دریافت تمامی پیشنهادات و نظرات، تلاش می کنیم تا یک قانون جامع و کاملی در حوزه بازار سرمایه تدوین کنیم تا بتواند ضمن حل مشکلات جاری کشور در این خصوص، موجب بهبود شرایط شود.
🔹ارتقای جایگاه بازار سرمایه یکی از محورهای قانونگذاری جدید است، اکنون رئیس بانک مرکزی به عنوان متولی حوزه بازار پول در جلسات هیات وزیران حضور پیدا می کند، اما بازار سرمایه با وجود اهمیت جایگاه آن به ویژه در سال های اخیر، هیچ جایگاهی در هیات وزیران ندارد.
🔹 بر این اساس ما در بحث اصلاح قانون بازار اوراق بهادار اعلام کرده ایم که باید جایگاه بازار سرمایه تغییر کند و مانند رُکن بازار پول بتواند در سطح هیات وزیران برای انجام تصمیمات کلان حضور بهم برساند.
🔹موضوع شفافیت اطلاعات مرتبط با ارکان بازار سرمایه که یکی از چالش های امروز این حوزه محسوب می شود نیز در این اصلاح قانون مدنظر مجلس قرار گرفته است. فعالان بازار سرمایه در نشست امروز در خصوص مسائل مربوط به تسهیل صدور مجوزهای مرتبط با ابزارهای حوزه بازار سرمایه انتقاد داشتند و مقرر شد، این موضوع نیز مدنظر قرار بگیرد.
🔹بحث تصمیمات انتظامی برای مواجهه با تخلفات احتمالی در بازار سرمایه، ساماندهی وضعیت فضای مجازی پیرامونی بازار سرمایه و سرفصل های دیگری که در این اصلاح قانون وجود دارد، می تواند به بهبود شرایط کنونی بازار کمک کند

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان ما رو به هیچ وجه از دست نده

سلام خوش آمدید

در صورت نیاز با هر کدام از پشتیبانان ارتباط برقرار نمایید.

این دوره آموزشی رو به هیچ وجه از دست نده . . .