وبلاگ

استقبال بازار از سهام قندی

استقبال بازار از سهام قندی

🔹سهام قندی چند روزی است که روزهای خوشی را سپری می‌کنند. از چند ماه قبل انتظار تحرکات مثبت در گروه قندی وجود داشت و اما وضعیت حاکم بر بازار در کنار نگرانی از کاهش تولید شکر چغندری باعث شده بود که نسبت به این بخش بازار بی‌توجهی شود.

🔹با این حال رشد قیمت تضمینی خرید چغندر تا سطح ۱۷۰۰ تومان برای سال آینده (چغندر بهاره ۱۶۴۱ تومان) باعث شد که همچنان سهام این گروه در کانون توجه معامله‌گران باقی بماند. تنها نگرانی قابل توجه اثر خشکسالی بر کاهش کشت چغندر و عیار چغندر است. این موضوع ریسک بزرگی برای این گروه محسوب می‌شود گرچه همچنان اثرات آن با شدت قابل توجه مشاهده نشده است. نرخ مصوب امسال شکر حدود ۱۲۵۰۰ تومان است و برای سال آینده باید در انتظار رشد محسوس قیمت شکر مصوب بود.

🔹با توجه به نسبت قیمت به درآمد تاریخی این گروه سهام قندی با نسبت قیمت به درآمد مناسب را می‌توان برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفت. البته باید بررسی دقیقی در خصوص میزان جدب چغندر شرکت مزبور در سال جاری و سال آتی وجود داشته باشد،‌ زیرا ممکن است تغییرات محسوسی در زمینه جذاب چغندر شاهد باشیم. با همه این‌ها افزایش قیمت مصوب چغندر شاید انگیزه‌ای برای استقبال کشاورزان و افزایش سطح زیر کشت این محصول باشد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان ما رو به هیچ وجه از دست نده

سلام خوش آمدید

در صورت نیاز با هر کدام از پشتیبانان ارتباط برقرار نمایید.

این دوره آموزشی رو به هیچ وجه از دست نده . . .