وبلاگ

بدترین روز سال برای بازارها/ وحشت شاخص‌ها از ویروس جدید کرونا

بدترین روز سال برای بازارها/ وحشت شاخص‌ها از ویروس جدید کرونا

جمعه سیاه یا همان بلک فرایدی شاهد آشفتگی بازار وال استریت و کاهش قیمت سهام و سایر بازارهای مالی در سراسر جهان در پی انتشار خبر نوع جهش یافته جدید کرونا موسوم به اومیکرون بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، نوع جدید و جهش یافته ویروس کرونا موسوم به اومیکرون در آفریقای جنوبی، بوتسوانا، هونگ کونگ و اسرائیل مشاهده شده است که برخی کشورها را مجبور به اعمال ممنوعیت پرواز کرده است. نوع دلتا هم در تابستان تاثیراتی بر مردم و اقتصاد داشت. حالا سرمایه گذاران و اقتصاددانان نگران این هستند که ویروس جدید همان تاثیر را داشته باشد. در پی این اتفاق در روز جمعه شاهد کاهش شدید در قیمت بازار سهام بودیم.

به گزارش سی‌ان‌ان، شاخص داو جونز با افت ۹۰۵ واحدی یا ۲/۵ درصدی، بدترین عملکرد خود را از اکتبر ۲۰۲۰ داشته است. سهام اس اند پی هم با افت ۲/۳ درصدی بدترین روز خود را از فوریه داشت. و سهام COMP نیز با افت ۲/۲ درصدی از ماه سپتامبر بدترین روز خود را تجربه کرد.

ویروس کرونا و مدل‌های جهش یافته آن تا سال بعد و شاید بیشتر از آن بزرگترین ریسک برای بازار به شمار می‌آیند و می‌تواند همچنان باعث بی‌ثباتی بازار باشند. هم اکنون پیش بینی اینکه تاثیر ویروس جدید بر بی ثباتی بازارها چه مدت خواهد بود کار سختی است.ارزیابی شدت این ویروس جدید روزها و شاید هفته‌ها طول بکشد. پس ممکن است کاهش قیمت روز جمعه فرصت آنی برای خرید سهام در قیمت پایین نباشد. اما همه سهام‌ها شاهد کاهش قیمت نبودند. برای مثال سهام مدرنا و فایزر به ترتیب ۲۰ درصد و ۶ درصد افزایش داشته‌اند.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان ما رو به هیچ وجه از دست نده

سلام خوش آمدید

در صورت نیاز با هر کدام از پشتیبانان ارتباط برقرار نمایید.

این دوره آموزشی رو به هیچ وجه از دست نده . . .