وبلاگ

تحلیل بورس امروز / رشد شاخص چقدر پایدار است؟

محسنی تبار . روند صعودی سهام

شروع معاملات امروز بازار سهام با خبر احتمال استیضاح وزیر اقتصاد همراه شد ولی بورس به این سیگنال منفی واکنش مثبت نشان داد و شاخص کل حدود ۱۰ هزار واحد رشد کرد. بورس در ادامه چه خواهد شد؟

سعید ابراهیمی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با دلیل افت نمادهای شاخص‌سازان گفت: دلایل زیادی برای ریزش شاخص‌سازان وجود دارد که اولین آن عدم استقبال سهامدارن از نمادهای شاخص‌ساز است که این عدم استقبال به دلیل عدم اعتماد و عملکرد ضعیف سهم‌های دولتی از جمله پالایشی یکم به وجود آمده است. از طرفی شاخص هم‌وزن نیز به مقاومت رسیده بود و با روند نزولی شاخص کل این مقاومت را شکست و رشد زیادی کرد. در جریان معاملات روز گذشته و امروز به حمایت قوی رسیدیم و از بازار سهام حمایت شد.

این کارشناس در رابطه با شروع روند صعودی بورس گفت: فکر می‌کنم فعلا جو بازار سهام هیجانی است و تا فروکش کردن تنش‌ها در منطقه روند بازار سهام نوسانی خواهد بود اما قطعا تا پایان سال رشد خوبی خواهیم داشت.

این کارشناس در رابطه با احتمال ریزش قیمت دلار گفت: قیمت دلار با توجه به شرایط اقتصادی به پایین‌تر از ۲۱ تا ۲۲ هزار تومان کاهش پیدا نمی‌کند و اگر دلار تا این حد ریزش داشته باشد نیز افت شاخص بورس هیجانی و لحظه‌ای خواهد بود.

این کارشانس در رابطه با واکنش مثبت بورس به خبر احتمال استیضاح وزیر اقتصاد گفت: سهامداران معتقدند که بدترین نوع مدیریت در بورس وجود دارد و برای همین موضوع بورس به این اخبار واکنش مثبت نشان می‌دهد. به نوعی عدم اعتماد مردم به سهامداران وجود دارد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان ما رو به هیچ وجه از دست نده

سلام خوش آمدید

در صورت نیاز با هر کدام از پشتیبانان ارتباط برقرار نمایید.

این دوره آموزشی رو به هیچ وجه از دست نده . . .