وبلاگ

تحلیل تکنیکال نمودار روزانۀ بیت کوین شنبه 6 آذر

تحلیل تکنیکال نمودار روزانۀ بیت کوین شنبه 6 آذر

بازار بیت کوین (BTC) و اکثر آلت کوین های سرشناس در آستانۀ شروع یک اصلاح قیمتی عمیق تر هستند، که نشان دهنده این است که ممکن است در کوتاه مدت یک اوج گیری مقطعی را شاهد باشیم.

بازار بیت کوین (BTC) و اکثر آلت کوین های بزرگ همگام با بازارهای جهانی سهام و نفت خام در تاریخ 26 نوامبر فروش گسترده ای را تجربه کردند. با انتشار اخباری مبنی بر کشف نوع جدیدی از ویروس کرونا در آفریقای جنوبی که از بابت جهش های زیادی که در شاخک های پروتئینی خود داشته باعث نگرانی دانشمندان شده و این بازارها را تحت تأثیر قرار داده است.

این دور از ریزش های شدید لیکویید شدن های (صفر شدن حساب) قراردادهای کریپتویی منعقد شده به صورت کراس (به پشتوانۀ کل موجودی حساب فیوچرز نه فقط سرمایۀ وارد معامله شده) به ارزشی بیش از 750 میلیون دلار در بازه زمانی 24 ساعته را ببار آورده است، اما نرخ ورود سرمایه به صرافی ها همچنان بالاست؛ این موضوع نشان می دهد که این دور از فروش گسترده احتمالاً همچنان ادامه داشته باشد.

کندل ماهانۀ بیت کوین (BTC) در ماه نوامبر به احتمال قریب به یقین در $98,000 به عنوان “بدترین سناریوی” تحلیلگر سرشناسی به نام PlanB بسته نخواهد شد. این اولین اشتباه پس از پیش بینی دقیق قیمت برای پایان هرکدام از ماه های آگوست، سپتامبر و اکتبر گذشته با استفاده از مدل ابداعی وی خواهد بود. با این حال، خالق مدل stock-to-flow معتقد است که هدف $100,000 برای بیت کوین در این دور از هالوینگ همچنان منطقی به نظر می رسد.

در تاریخ 25 نوامبر گاوهای بازار بیت کوین (BTC) قیمت را به بالای سطح $58,000 بازگرداندند اما در ادامه موفق نشدند از مانع میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA20) در $59,510 عبور کنند. گویا این محدوده برای کسب سود معامله گران و ثبت سفارش تسویه جذاب بوده است.

ریزشی که به دنبال این دور از فروش گسترده ببار آمد با فروریختن سطح حمایتی $55,317 در 26 نوامبر شدت بیشتری گرفته و حال مانع بعدی حمایت روانی محدودۀ $50,000 خواهد بود.

در صورتی که روند نزولی بیت کوین (BTC) با رسیدن به این محدوده معکوس شود، خریداران برای بالا بردن قیمت تا EMA20 تلاش خواهند کرد. موفقیت آن ها در این امر نشان خواهد داد که جو هیجانی فعلی برای فروش کم کم از بین رفته است.

اما البته در صورتی که حرکت صعودی قیمت با نزدیک شدن به EMA20 سرکوب شود، این یعنی دوباره جو منفی شده و معامله گران هیجان فروش پیدا کرده اند. این جریان احتمال سقوط از سطح روانی $50,000 را بیشتر خواهد کرد.

بدین ترتیب جفت ارز BTC/USDT هیجان فروشی را شاهد خواهد بود که می تواند قیمت را تا $40,000 پایین بکشد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان ما رو به هیچ وجه از دست نده

سلام خوش آمدید

در صورت نیاز با هر کدام از پشتیبانان ارتباط برقرار نمایید.

این دوره آموزشی رو به هیچ وجه از دست نده . . .