وبلاگ

جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز چهارشنبه سوم دی‌ماه ۹۹

محسنی تبار . شاخص بورس

شاخص کل بورس کار خود را با رشد ۹.۶ هزار واحدی آغاز کرد، اما بعد از چند دقیقه سرعت رشد شاخص کاهش داشت و در نهایتا تا پایان ۳۰ دقیقه ابتدای بازار، شاخص کل با افزایش هشت هزار و ۳۰۰ واحدی از نیمه کانال ۱.۴ میلیون واحد عبور کرد. تا این لحظه شاخص کل ۵۸ صدم درصد و شاخص هم‌وزن ۱.۰۸ درصد رشد کرده‌اند که نشان از ادامه‌دار بودن روند صعودی در سهام شرکت‌های کوچک دارد. نماد‌های فملی، فولاد و فخوز بیشترین تاثیر منفی و نماد‌های وپارس، شتران، وبملت و خودرو بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل دارند

شاخص کل بورس کار خود را با رشد ۹.۶ هزار واحدی آغاز کرد، اما بعد از چند دقیقه سرعت رشد شاخص کاهش داشت و در نهایتا تا پایان ۳۰ دقیقه ابتدای بازار، شاخص کل با افزایش هشت هزار و ۳۰۰ واحدی از نیمه کانال ۱.۴ میلیون واحد عبور کرد. تا این لحظه شاخص کل ۵۸ صدم درصد و شاخص هم‌وزن ۱.۰۸ درصد رشد کرده‌اند که نشان از ادامه‌دار بودن روند صعودی در سهام شرکت‌های کوچک دارد. نماد‌های فملی، فولاد و فخوز بیشترین تاثیر منفی و نماد‌های وپارس، شتران، وبملت و خودرو بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل دارند.

اکثریت با نمادهای سبزرنگ است

به گزارش فرارو، در ساعات ابتدایی بازار امروز از مجموع ۳۰۲ نماد بورسی معامله شده، ۲۳۶ نماد در مدار صعودی حرکت می‌کنند و ۶۶ نماد قرمزرنگ هستند. همچنین در بازار فرابورس از مجموع ۲۲۸ نماد معامله شده در ساعات اولیه، ۱۷۹ نماد با افزایش قیمت سهام روبرو شده و ۴۹ نماد ارزش سهام خود را از دست داده‌اند. موردی که نشان می‌دهد امروز اکثریت قاطع با نماد‌های سبزرنگ بازار است.
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز چهارشنبه سوم دی‌ماه 99
بررسی نقشه بازار در ابتدای معاملات نشان می‌دهد امروز خوش‌خوشان سهامداران خودرویی است که با بیشترین ارزش معاملات به برترین گروه صنعت تبدیل شده‌اند. در این گروه اغلب نماد‌ها صف خرید دارند و نماد‌های بزرگ خودرو و خساپا هم در مدار صعودی آرام حرکت می‌کنند. سمگا، نماد گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی با حجم معاملات عجیب و غریب به صف خرید رسیده و باعث شده گروه هتل و رستوران به سمت چپ نقشه بازار راه پیدا کند. بانک‌ها و موسسات اعتباری در کنار خودرویی شرایط خوبی دارند و شاهد روند صعودی در نماد‌های این گروه به خصوص وملل و وپارس باشیم. محصولات شیمیایی گروه متعادلی دارند. در بین آن‌ها نماد‌های سبز و قرمز زیادی پیدا می‌شود. مثلا شیران، شفارس، شلرد، شگویا، شتوکا، قرن و شکلر صعودی هستند و شسینا، نوری و شکبیر رودن نزولی دارند. انبوه‌سازی‌ها به جز ثقزوی اغلب با سرعت زیادی در حال افزایش قیمت هستند. حاشیه‌های گروه زراعت هنور تمام نشده و شاهد زوند نزولی در زکوثر و زمگسا و زدشت هستیم. گروه فلزات اساسی از روند صعودی بازمانده و فولاد و فملی کمی عقب‌نشینی کرده‌اند. غذایی‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها، دارویی‌ها، پالایشگاه‌ها، عرضه برق و گاز، سیمانی‌ها، کانی‌های فلزی، کاشی و سرامیک، بیمه‌ها، حمل و نقل و واسطه‌گری‌های مالی از گروه‌های سبزرنگ بازار امروز هستند و تنها گروه‌های قندی و ساخت محصولات فلزی با روند نزولی در نقشه بازار ظاهر شده‌اند.

یک سوم نماد‌ها در صف خرید

در ساعات ابتدایی معاملات امروز از مجموع ۶۴۱ نماد بازار سرمایه برای حدود ۲۱۹ نماد معادل یک سوم بازار صف خرید دارند و ارزش مجموع صف‌های خرید به رقمی حدود چهار هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان می‌رسد. در آن سوی بازار تنها ۲۹ نماد که چهار درصد بازار سرمایه را تشکیل می‌دهند شاهد صف فروش به ارزش مجموع ۷۰۰ میلیارد تومان هستند.

قرن؛ سنگین‌ترین صف خرید بازار

نماد شرکت پدیده شیمی قرن امروز شاهد تشکیل سنگین‌ترین صف خرید به ارزش ۱۴۳ میلیارد تومان است. کاما با صف خرید ۱۳۸ میلیاردی در مقام دوم و وآذر با صف خرید ۸۵ میلیاردی در مقام سوم قرار دارد. البته باید توجه داشته باشید که صف خرید نماد‌هایی که به تازگی سهام آن‌ها عرضه اولیه شده، سنگین‌تر از این ارقام است. بوعلی حدود ۶۱۲ میلیارد تومان، وکبهمن ۱۵۰ میلیارد تومان و چخزر ۶۲ میلیارد تومان صف خرید دارد. از جمله دیگر نماد‌های دارای صف خرید سنگین در بازار امروز می‌توان به کگهر، خپارس، خبهمن و خنصیر اشاره کرد.

غبهنوش؛ پرسرعت در مسیر نزولی

نماد شرکت بهنوش ایران بعد از ماجرای تغییرات دامنه نوسان همچنان در مدار نزولی قرار دارد و امروز هم عنوان سنگین‌ترین صف فروش بازار را با صف ۱۵۰ میلیارد تومانی نصیب خود کرده است. انرژی ۱ با صف ۲۴ میلیاردی و شسینا با صف ۲۰ میلیاردی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. وسخراج، وسلرستا، فخاس و کبورس دیگر نماد‌های دارای صف فروش در ابتدای معاملات امروز هستند.
اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان ما رو به هیچ وجه از دست نده

سلام خوش آمدید

در صورت نیاز با هر کدام از پشتیبانان ارتباط برقرار نمایید.

این دوره آموزشی رو به هیچ وجه از دست نده . . .