وبلاگ

حمایت قوی در بازار ارز ؛ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

Ⓜاکادمی محسنی تبارⓂ

حمایت قوی در بازار ارز

؛ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

🔻بورس دیروز هم منفی به کار خود پایان داد. شاخص کل بورس افت ۴۱۰۰ واحدی (معادل ۰.۳ درصد) را تجربه کرد. شاخص هم‌وزن هم با افت ۰.۳ درصدی همراه شد.

🔻ارزش معاملات خرد به ۲۸۵۰ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع خودروسازان، فلزات و شیمیایی‌ها و در بین نمادها خودرو، دارا یکم و پالایشی یکم بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

🔻حقیقی‌ها همچنان در سمت فروش فعال‌تر بودند و خروج پول ۲۸۰ میلیارد تومانی را رقم زدند. بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای چخزر و خگستر بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در نمادهای فملی و شپنا داشتند.

🔻رئیس کل سازمان توسعه تجارت از اتصال سامانه رمزارزها به سامانه‌هایی مانند سامانه جامع تجارت برای استفاده در تجارت بین‌الملل تا دو هفته آینده خبر داد.

🔻بذرپاش، رئیس دیوان کل محاسبات ایران:‌ دولت در سال آینده براحتی می تواند حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان دارایی بفروشد، حتی بسیاری از ساختمان‌ها، اموال منقول و غیرمنقول و سهام شرکت‌ها قابلیت این موضوع را دارند.

🔻سخنگوی ناجا: هم اکنون سند مالکیت خودرو، همان برگ سبزی است که راهور صادر می‌کند.

🔻طرح کاهش ۵۰ درصدی هزینه خرید اوراق مسکن تا پایان بهمن‌ماه امسال تمدید شد.

🔻معاون وزیر اقتصاد: خط قرمز دولت در تهیه لایحه بودجه، کسری بودجه و اتکا به منابع بانک مرکزی بوده است./ اما احتمالا حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان کسری تراز عملیاتی خواهیم داشت.

🔻سقف پرداخت‌های پایا به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

🔻معاون برنامه ریزی وزارت نفت: هر زمان که زیرساخت‌ها آماده شود، اجرای طرح «بنزین برای همه» را انجام خواهند داد./ اینکه آغاز اجرای طرح آزمایشی بنزینی دولت، اوایل بهمن باشد یا چند روز دیگر، در حال بررسی است.

🔻قیمت دلار پس از افت ۶ درصدی طی دو روز، دیروز از نیمه کانال ۲۷ هزار تومان به ۲۸۱۰۰ تومان صعود کرد.

🔻دیروز همگام با افزایش نرخ دلار در بازار آزاد قیمت هر سکه بورسی نیز به ۱۲ میلیون تومان رسید.

🔻نخست وزیر رژیم صهیونیستی: اسرائیل به هیچ توافقی با ایران پایبند نخواهد بود.

🔻چین: نقش ایران در مذاکرات وین بسیار سازنده است.

🔻وزیر امور خارجه کشورمان که صبح دیروز برای انجام دیدارهای دوجانبه یا مقامات عمان راهی مسقط شد، در مقصد بعدی به قطر خواهد رفت.

🔻وزیر امور خارجه ایران در دیدار با معاون سلطان عمان با تشریح آخرین تحولات مرتبط با گفتگوهای وین، بر نگاه کشورمان به ابتکارات عملی و سازنده طرفهای این گفتگو در عمل تاکید کرد و حسن نیت و جدیت کشورمان در رسیدن به توافق خوب را مورد تصریح قرار داد.

🔻امیر عبداللهیان: توافق چهار جانبه بین ایران، عمان ترکمنستان و ازبکستان در دستور کار است.

🔻سخنگوی وزارت خارجه: وزیر خارجه آخر هفته عازم چین است که دستور کار متنوعی دارد. همچنین رئیس‌جمهور ونزوئلا به تهران می‌آید.

🔻خطیب‌زاده: در وین هیچ توافق موقتی انجام نمی‌شود./به مذاکرات نه خوش‌بینیم نه بدبین؛ بر اساس واقعیات مذاکره می‌کنیم./ رایزنی‌ها با عربستان مربوط به امروز نیست و از زمان برجام و درون هواپیما و تلفنی و … صورت گرفت و اساسا ایران موضوعیتی را برای این قائل نیست.

🔻دیروز خبری در رسانه‌ها منعکس شد که می‌گفت تغییر قوانین مالکیت و اقامت در ترکیه یکی از دردسرهای جدید ایرانی‌ها برای خریدوفروش مسکن در ترکیه است. این موضوع با پیگیری‌های بورسان تکذیب شد.

🔻سخنگوی گمرک: ارزش تجارت کشور در پاییز امسال نسبت به پاییز سال قبل ۲۵ درصد از لحاظ ارزش رشد داشته است.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان ما رو به هیچ وجه از دست نده

سلام خوش آمدید

در صورت نیاز با هر کدام از پشتیبانان ارتباط برقرار نمایید.

این دوره آموزشی رو به هیچ وجه از دست نده . . .