وبلاگ

خرید بیت کوین در بحبوحه افت قیمت، توسط السالوادور!

نجیب ابوکیله(Nayib Bukele)، رئیس جمهور السالوادور(El Salvador) در توئیتر اعلام کرد که این کشور، 100 بیت کوین (5.4 میلیون دلار) به خزانه خود اضافه کرده است.

السالوادور 1 - خرید بیت کوین در بحبوحه افت قیمت، توسط السالوادور!

 

قیمت بیت کوین اوایل دیروز، بیش از 9 درصد سقوط کرد.

این واقعیت که سقوط در جمعه سیاه(Black Friday) اتفاق افتاد، روزی که خرده‌فروشان قیمت‌ها را کاهش می‌دهند تا مشتریان را به خود جلب کنند و باعث رونق خرید شوند، شوخی‌های عجیب و خسته‌کننده زیادی را در مورد فروش واقعی بیت‌کوین برانگیخت. از این رو، بسیاری از دارندگان به خرید در قیمت پایین تشویق می شوند.

در اواخر اکتبر(اوایل آبان)، السالوادور 420 بیت کوین را خریداری کرد و زمانی که Bukele در توئیتر این خرید را اعلام کرد، ارزش آن تقریباً 26 میلیون دلار بود.

اوایل دیروز، این کشور گرمسیری همچنین برنامه خود را برای ساخت اولین شهر بیت کوین در جهان اعلام کرد که در پایه یک آتشفشان واقع خواهد شد. این شرکت با شرکت بلاک‌چین بلاک استریم (Blockstream) شریک شده است تا یک میلیارد دلار از طریق بیت کوین باند(Bitcoin Bond) جمع‌آوری کند و این پروژه بلندپروازانه را تأمین مالی کند.

در اوایل سپتامبر(شهریور)، السالوادور با تبدیل شدن به اولین کشوری که بیت کوین را به عنوان ارز رسمی خود پذیرفت، تاریخ ساز شد.

 

اینم مطلب صرقا ترجمه از منبع ذکرشده بوده و مسولیت آن با آکادمی محسنی تبار نمی باشد

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان ما رو به هیچ وجه از دست نده

سلام خوش آمدید

در صورت نیاز با هر کدام از پشتیبانان ارتباط برقرار نمایید.

این دوره آموزشی رو به هیچ وجه از دست نده . . .