وبلاگ

دلار به سمت سقف تاریخی حرکت می‌کند؟

دلار به سمت سقف تاریخی حرکت می‌کند؟

🔸دلار در هفته‌های اخیر در مرز ۳۰ هزار تومان باقی مانده است. گرچه بعضا احتمال افت نرخ دلار مطرح می‌شد با این حال به نظر می‌رسد دلار خیال پایین آمده ندارد. بر این اساس به نظر می‌رسد که کف جدیدی در بازار ارز شکل گرفته است.

🔸امروز دور جدیدی از مذاکرات آغاز می‌شود. عده‌ای انتظار یک توافق موقت را می‌کشند و عده‌ای از بی‌حاصل بودن نتیجه مذاکرات ابراز نگرانی می‌کنند. شاید عقب‌نشینی دلار از ۳۰ هزار تومان نیازمند یک رخداد مثبت سیاسی باشد. همچنان نشانه‌ای برای امید به بهبود وضعیت اقتصادی مشاهده نمی‌شود.

🔸انتظار برای انتشار آمار از نقدینگی و پایه پولی برای آبان وجود دارد که ممکن است خود دلیلی برای رشد بیشتر قیمت دلار باشد. با وضعیت فعلی اگر سیگنالی از سمت مذاکرات وین منتشر نشود ممکن است مشابه با هفته‌های گذشته بار دیگر دلار مسیر صعودی را در پیش بگیرد و این بار به سمت سقف تاریخی هجوم آورد.

🔸روز گذشته رییس بانک مرکزی از وضعیت بسیار مناسب‌تر درآمد ارزی کشور در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داده بود. اما سوالی که مطرح می‌شود با وجود این درآمد ارزی خوب چرا دلار به مرز ۳۰ هزار تومان رسیده است. اگر به هر دلیلی محرکی برای افزایش تقاضا یا عاملی برای ضعف عرضه ایجاد شود احتمال التهاب دوباره ارز وجود خواهد داشت.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان ما رو به هیچ وجه از دست نده

سلام خوش آمدید

در صورت نیاز با هر کدام از پشتیبانان ارتباط برقرار نمایید.

این دوره آموزشی رو به هیچ وجه از دست نده . . .