وبلاگ

دو خبر مهم برای بورس تهران

دو خبر مهم برای بورس تهران

🔸این روزها معاملات بورس تهران چنگی به دل نمی‌زند بهانه‌های زیادی نیز برای توجیه وضعیت کنونی وجود دارد. ‌با این حال برخی از اخبار خوب به بورس مخابره شده که شاید بر معاملات اثرگذار باشد.

🔸نخستین خبر را می‌توان رشد دلار نیمایی به ۲۵ هزار تومان دانست. رشد دلار نیمایی می‌تواند اثر مستقیم را بر شرکت‌های بورسی که مجبور به عرضه ارز در سامانه نیما هستند داشته باشد.

🔸نیما در شرایطی به ۲۵ هزار تومان رسیده است. علاوه بر شرکت‌های صادراتی مانند فولادی‌ها و پتروشیمی‌ها شرکت‌های کالایی داخلی مانند پالایشی‌ها نیز از رشد دلار نیما اثر مثبت می‌پذیرند و مبنا تعیین قیمت محصولات این شرکت‌ها نیما است.

🔸همچنین رشد نیمایی برای سایر شرکت‌هایی که مواد اولیه وارداتی دارند نیز اثرگذار است. در شرایطی که انتظار برای حذف دلار ۴۲۰۰ برای تمامی صنایع وجود دارد این موضوع می‌تواند اثر ویژه‌ای بر سودآوری این شرکت‌ها با فرض حاشیه سود ثابت داشته باشد.

🔸خبر مهم دیگر این‌که کانال تلگرامی بتاسهم از ابلاغ مصوبه ده‌بندی حمایت از بورس از سوی رییس‌جمهور به سازمان برنامه و بودجه خبر داده است. در حالی‌که در روزهای قبل برخی از فعالان بازار از نظر مخالف سازمان برنامه و بودجه با بندهای مصوب ستاد اقتصاد مقاومتی می‌گفتند و این موضوع نگرانی را برای فعالان بورس ایجاد کرده بود به نظر می‌رسد این مصوبه به قانون بودجه سال آینده اضافه می‌شود.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان ما رو به هیچ وجه از دست نده

سلام خوش آمدید

در صورت نیاز با هر کدام از پشتیبانان ارتباط برقرار نمایید.

این دوره آموزشی رو به هیچ وجه از دست نده . . .