وبلاگ

زور تقاضا به عرضه نرسید / روند نزولی پالایشی یکم ادامه دارد

محسنی تبار

با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل بیش از 7 هزار واحد رشد کرد اما در ادامه روند معاملات عرضه در برخی نمادهای شاخص‌ساز باعث روند نزولی شاخص کل شد. اما شاخص هم‌وزن روند بهتری نسبت به شاخص کل دارد و این نشان از روند مثبت سهم‌های کوچک بر خلاف نمادهای شاخص‌ساز است.

با وجود رشد زیاد قیمت‌های جهانی روند بازار سهام به دلیل عرضه در نمادهای پالایشی، خودرویی و فلزات اساسی نزولی شد و به نظر می‌رسد این روند نزولی سنگین نباشد.

از طرفی سیگنال‌های سیاسی زیادی از جمله بررسی دوباره FATF، آزاد شدن پول‌های بلوکه شده ایران در ترکیه و افزایش فروش نفت باز هم بازار سهام روند نزولی پیدا کرده و به عقیده برخی کارشناسان به دلیل شایعات منتشر شده در فضای مجازی تمایلات بازار سهام منفی است و اخبار و متغیرهای مثبت بر بورس تاثیر خاصی ندارند.

 

 

در جریان معاملات هفته گذشته و این هفته نمادهای پالایشی بر خلاف افزایش قیمت‌های جهانی روندی نزولی داشتند و این موضوع باعث شد که صندوق پالایشی یکم بعد از گذشت حدود 3 ماه از پذیره‌نویسی علاوه بر اینکه هیچ سودی برای خریداران نداشته زیان‌ده نیز شود.

 

 

در میان روند نزولی اکثر نمادهای شاخص‌ساز نماد فارس بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را داشته است اما از طرفی شاخص کل بازار فرابورس روندی مثبت دارد و نمادهای زاگرس، آریا و هرمز روندی مثبت دارند.

همچنین ارزش معاملات تا این لحظه در حدود 4.5 هزار میلیارد تومان و ورود پول حقیقی در حدود 200 میلیارد تومان می‌باشد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان ما رو به هیچ وجه از دست نده

سلام خوش آمدید

در صورت نیاز با هر کدام از پشتیبانان ارتباط برقرار نمایید.

این دوره آموزشی رو به هیچ وجه از دست نده . . .