وبلاگ

فروشندگان بورس در شوک

محسنی تبار. شوک فروشندگان بوس

شاخص هموزن که طی مدت اخیر هر روز رشد بیشتری نسبت به شاخص کل داشت، امروز بعد از شروع مثبت وارد مسیر نزولی شد. اما این شاخص هم در ادامه معاملات امروز دوباره به مدار مثبت بازگشت. به طوری که تا ساعت ۱۰: ۱۵ معاملات امروز افت روزانه این شاخص به ۰.۱ درصد محدود شده است.

شاخص کل هم طبق روال روزهای اخیر معاملات امروز را منفی آغاز کرد. اما نکته جالب توجه این است که طی دقایق گذشته دوباره اقبال به نمادهای بزرگ بازار بیشتر شده و شاهد رشد شاخص کل از کف روزانه هستیم. به طوری که تا اینجای کار شاخص کل از کف روزانه رشد ۱۰ هزار واحدی داشته و افت خود را به ۰.۳ درصد محدود کرده است. باید دید شاخص‌ها تا پایان بازار می‌توانند مثبت شوند یا دوباره فشار فروش در نیمه دوم معاملات افزایش می‌یابد.

طی دقایق اخیر شاهد جهش قیمتی بسیاری از نمادهای بزرگ بورسی هستیم. به نظر می‌رسد جهش‌های چند درصدی قیمت نمادها در دقایق اخیر باعث شوک به فروشندگان ابتدای صبح شده است. در این میان نکته جالب توجه این است که پالایشی‌ها بعد از مدت‌ها مثبت شده‌اند. البته قیمت پایانی این دسته از نمادها همچنان منفی است و باید معاملات آنها در مدار مثبت تداوم داشته باشد تا قیمت پایانی آن مثبت شود. شستا از دیگر نمادهای بزرگی است که طی ۵ جلسه معاملاتی اخیر در مدار منفی بود. این نماد هم امروز با صف خرید همراه شده است. از دیگر بزرگان بازار که امروز مثبت شده‌اند می‌توان به فملی، فولاد و برخی از بزرگان بانکی و خودروسازی اشاره کرد.

تا ساعت ۱۰: ۱۵ ارزش معاملات خرد به ۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. در بین صنایع تا اینجای کار بیشترین ارزش معاملات را خودروسازان، پالایشی‌ها، شیمیایی‌ها و فلزات اساسی داشتند. در بین نمادها هم آریان، شستا، فوکا و وملل بیش از دیگر نمادها معامله شده‌اند.

طی ۷۵ دقیقه نخست معاملات امروز حقیقی‌ها در سمت فروش فعال‌تر بودند و ماکیت حدود ۳۰۰ میلیارد تومان سهام را به حقوقی‌ها واگذار کردند. البته باید دید در ادامه بازار و با چرخش صبحگاهی شاخص‌ها باز هم حقیقی‌ها فروشنده خواهند بود یا در سمت خرید فعال می‌شوند.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان ما رو به هیچ وجه از دست نده

سلام خوش آمدید

در صورت نیاز با هر کدام از پشتیبانان ارتباط برقرار نمایید.

این دوره آموزشی رو به هیچ وجه از دست نده . . .