وبلاگ

نرخ نیما مبنای محاسبه فروش شرکتهای صادراتی است/ تصور اشتباه از ریزش بازار در صورت توافق در مذاکرات

نرخ نیما مبنای محاسبه فروش شرکتهای صادراتی است/ تصور اشتباه از ریزش بازار در صورت توافق در مذاکرات

مدیر سرمایه‌گذاری و مدیریت دارایی شرکت سبدگردان فراز مطرح کرد:
🔹سرمایه‌گذاران زیادی هستند که بدون تحلیل و دورنمای درست، زیر قیمت‌های خرید، با زیان‌هایی حتی سنگین، در پی نقد کردن سرمایه خود و خروج از بازار هستند. این افراد بی‌تردید متضرر خواهند شد.
🔹 علی رغم نوسان نرخ ارز تا ۳۱ هزار تومان در بازار آزاد، نرخ ارز در بازار نیما در حدود ۲۴ هزار تومان نوسان داشته است. با توجه به اینکه گزارشات فعالیت و صورت‌های مالی شرکت‌ها بر همین مبنای ارز نیمایی تهیه می‌شود، بنابراین، کاهش قیمت ارز تا محدوده ۲۵هزارتومان هم برای این دسته شرکت‌ها خالی از ریسک سودآوری است.
🔹نرخ ارزی که مبنای محاسبات فروش و سود شرکت‌های بزرگ صادراتی است، نرخ ارز در بازار نقدی نیست بلکه نرخ ارز بازار حواله است که بستر معاملاتی آن «سامانه نیما» است.
🔹با توجه به سیاست وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در راستای حذف فاصله موجود در اختلاف بین نرخ سَنا و نیما ، نرخ بازار نیما در حال افزایش است و این افزایش در افزایش سود شرکت‌های بورسی در صورت‌های مالی آنها مشاهده می‌شود.
🔹 با توجه به سیاست‌گذاری مذاکراتی دولت جدید مبنی بر نفع اقتصادی هر توافقی، اگر گشایشی در موضوعات بین‌المللی و اقتصادی رخ دهد بی‌تردید ظرفیت‌های خوبی برای افزایش صادرات یا رونق تولیدات داخلی ایجاد می‌شود که منجر به رشد اقتصادی کشور و انتفاع شرکت‌های گروه‌های مختلف صنایع می‌شود

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان ما رو به هیچ وجه از دست نده

سلام خوش آمدید

در صورت نیاز با هر کدام از پشتیبانان ارتباط برقرار نمایید.

این دوره آموزشی رو به هیچ وجه از دست نده . . .