وبلاگ

چکیده‌ای از سخنان دکتر احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در گفتگوی شب گذشته

چکیده‌ای از سخنان دکتر احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در گفتگوی شب گذشته

✅ تعامل بسیار خوبی با بانک مرکزی انجام شده و اگر بانک مرکزی موفق شود موتور تورم را کنترل کند برای سوداگری و هجوم پول به بازارهای غیر مولد موانع خوبی ایجاد می‌کنیم که تمهیدات آن نیز انجام شده است. باید موانع خوبی برای بازارهای سفته بازی ایجاد کنیم نظیر مسکن، ارز، طلا و …

✅ در چند ماه اخیر بیش از آنکه دولت [در بازار سرمایه] گیرنده باشد دهنده بوده است و دولت نه تنها هرگز خالص برنداشته بلکه میزانی که به بازار بازگردانده نیز بسیار بیشتر بوده است.

✅ مسئله حذف ارز ۴۲۰۰ نیست؛ مسئله اصلاح است و ارز ۴۲۰۰ به تدریج حذف خواهد شد.

✅ ما برعهد خود هستیم عهدی که مبنی بر اصلاح بازار سرمایه بود؛ با دماسنجی که تمام سیاست ها و اتفاقات خارجی و داخلی خود را در این دماسنج به ما نشان می‌دهد.

✅ شرکت ها وضعیت بدی ندارند و با متغیرهای امروز نباید شاهد وضعیت بدی باشیم. عمدتا وضعیت فعلی بازار سرمایه به دلیل انتظارات نسبت به آینده است که نمی‌داند دولت، مجلس و… در خصوص متغیرها چه تصمیمی خواهند گرفت. پیش بینی پذیر کردن اقتصاد که درخواست فعالان بازار است مهم است.

👈 بسته ده بندی؛
جزئیات بسته ده بندی همین هفته بعد از تصویب ستاد اقتصادی ( یکشنبه یا سه شنبه) اعلام می شود. اتفاقی در مورد فرمول معادن رخ نداده و همان روال قبل است. فرمول محاسبه نرخ گاز خوراک و سوخت نیز تغییر نمی کند؛ هر چند معتقدم فرمول معیوب است اما سقفی برای آن قرار است تعیین شود.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان ما رو به هیچ وجه از دست نده

سلام خوش آمدید

در صورت نیاز با هر کدام از پشتیبانان ارتباط برقرار نمایید.

این دوره آموزشی رو به هیچ وجه از دست نده . . .