وبلاگ

گام اول حذف حجم مبنا بورس برداشته شد؟ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

Ⓜآکادمی محسنی‌تبارⓂ

گام اول حذف حجم مبنا بورس برداشته شد؟

دوشنبه ۱۳ دی؛ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

🔻بورس دیروز با حرکتی رفت و برگشتی بدون تغییر خاصی کار خود را پایان داد. شاخص کل بورس رشد خفیف ۲۶۰ واحدی (معادل ۰.۰۲ درصد) را تجربه کرد. شاخص هم‌وزن هم با رشد ۰.۰۱ درصدی همراه شد.

🔻ارزش معاملات خرد به ۲۴۰۰ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع خودروسازان، شیمیایی‌ها و فلزات و در بین نمادها پالایشی یکم، دارا یکم و خودرو بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

🔻حقیقی‌ها همچنان در سمت فروش فعال‌تر بودند و خروج پول ۲۲۰ میلیارد تومانی را رقم زدند. بیشترین ورود پول حقیقی به صنعت حمل و نقل و نمادهای حآفرین و گنگین بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در صنایع فلزات و شیمیایی‌ها و نمادهای فملی و سفارس داشتند.

🔻طی حکمی از سوی میثم فدایی سرپرست فرابورس ایران، حدیثه سادات موسوی به عنوان مدیر جدید روابط عمومی این شرکت انتخاب شد.

🔻معاون نظارت بازار فرابورس: در دستور العمل بازارگردانی موضوعاتی اضافه شده، از جمله اینکه اختیار به بورس‌ها داده شده تا ضوابطی تهیه شود که برای نمادهای با بازارگردان، حجم مبنا حذف شود. البته بر اساس ضوابطی که بورس‌ها تهیه و مصوب می‌کنند، نمادهایی که ضوابط را دارند دیگر حجم مبنا نخواهند داشت.

🔻گزارش مرکز آمار حاکی از جهش ۲۳ درصدی اجاره‌بهای مسکن و رشد خفیف ۱.۴ درصدی قیمت فروش املاک مسکونی در تهران طی فصل بهار است.

🔻رئیس سازمان غذا و دارو در جواب سوال خبرنگار که آیا واردات واکسن ممنوع شده است گفت: بله، کاملاً به تولید داخل متکی هستیم و تولید داخل کفاف نیاز ما را از جمله دُز سوم خواهد داد.‌‌

🔻عملیات سوآپ سه‌جانبه میان ترکمنستان، ایران و آذربایجان که هفتم آذرماه در حاشیه پانزدهمین نشست سران سازمان همکاری اقتصادی (اکو) امضا شده بود، آغاز شد. ایران بر اساس این قرارداد سالانه ۱.۵ تا ۲ میلیارد مترمکعب گاز ترکمنستان را به آذربایجان تحویل می‌دهد.

🔻با درخواست دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی مبنی بر اعلام یکپارچه‌سازی ساعت کاری بانک‌ها، مقرر شد بانک‌ها نیز همچون کارکنان دولت از ساعت هفت و ۳۰ دقیقه صبح به مشتریان خدمات ارائه کنند.

🔻وزیر راه و شهرسازی: برای ترویج ازدواج، امکان ثبت نام مجرد‌ها را در طرح نهضت ملی مسکن فراهم کرده‌ایم، اما در هنگام تحویل واحد این افراد باید ازدواج کرده باشند. فردی که ثبت نام کرده اگر ازدواج نکند در هنگام تحویل مسکن، زمین رایگان نخواهد بود و باید مبلغ پول زمین را فرد مجرد پرداخت کند.

🔻قیمت دلار دیروز با افت ۲۳۰ تومانی به ۲۹۵۰۰ تومان رسید.

🔻دور هشتم مذاکرات رفع تحریم‌ها امروز در وین از سر گرفته می‌شود.

🔻نور نیوز، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت: برخی براساس اظهارات اولیانوف مدعی شده‌اند در مذاکرات اخیر، روسیه و چین ایران را متقاعد کرده‌اند برخی خواسته‌های حداکثری خود را کنار بگذارد. مطلب مذکور گرچه درست است اما با ادبیاتی ارائه می‌شود که مخاطب را به اشتباه می‌اندازد، زیرا متن جدید گرچه مبتنی بر متن ۶ ژوئن است اما نظرات ما در آن اعمال شده است.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان ما رو به هیچ وجه از دست نده

سلام خوش آمدید

در صورت نیاز با هر کدام از پشتیبانان ارتباط برقرار نمایید.

این دوره آموزشی رو به هیچ وجه از دست نده . . .