وبلاگ

گری گنسلر کیست ؟

گری گنسلر (Gary Gensler) یک مقام دولتی آمریکایی و رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادر ایالات متحده می باشد. او همچنین در دانشکده مدیریت اسلون MIT به عنوان استاد مشغول به کار است. گنسلر ریاست کمیسیون معاملات آتی کالا، معاون وزیر خزانه داری در امور مالی داخلی و دستیار وزیر بودن را در کارنامه کاری خود دارد. در این مقاله برخی از فعالیت های گنسلر و نظرات او در رابطه با ارزهای دیجیتال بررسی می شود.

گری گنسلر کیست؟

گری گنسلر کیست

گنسلر پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه پنسیلوانیا، در سال 1979 به گلدمن ساکس پیوست و به مدت 18 سال در آنجا مشغول به کار شد. او جز جوان ترین شریکان سهام این شرکت محسوب می شد. آخرین سمت گنسلر در شرکت گلدمن ساکس، مدیر مالی، مسئول کنترل کنندگان و خزانه داری بود و سپس او این شرکت را پس از ۱۸ سال ترک کرد. گنسلر همچنین با گرگ بائر، کتاب تله صندوق سرمایه گذاری را نوشته است.

آنها در این کتاب با استفاده از داده‌های تجربی، نشان دادند که میانگین صندوق سرمایه گذاری مشترک در بازار، به صورت پیوسته عملکرد ضعیفی دارد. این کتاب در رابطه با صندوق های سرمایه گذاری متقابل فعالانه استدلال می کند که آنها دارای کارمزدهای زیاد می باشند و در مقابل بازدهی پایینی دارند. بنابراین سرمایه گذاران باید بجای تلاش برای شکست بازار، به صندوق های شاخصی که کارمزدهای کمتری دارند، تکیه کنند.

گنسلر همچنین خزانه داری حزب دموکرات مریلند را به مدت 2 سال بر عهده داشته است و در سال 2008 در کمپین ریاست جمهوری هیلاری کلینتون به عنوان مشاور ارشد کمپین مشغول به کار بوده است. در سال 2020 نیز گنسلر با هدف حمایت از تلاش های انتقال در رابطه با فدرال رزرو، به عنوان فردی از اعضای داوطلب در تیم ویژه بررسی انتقالی ریاست جمهوری بایدن انتخاب و معرفی شد.

زندگی شخصی گری گنسلر

زندگی شخصی گری گنسلر

گری گنسلر در 18 اکتبر سال 1957 در یک خانواده یهودی متولد شد. همسر او فیلمسازی به نام فرانسیسکا دانیلی می باشد و صاحب ۳ دختر هستند که در بالتیمور زندگی می کنند. او همچنین یک کوهنورد و یک دونده نیز می باشد و موفق به صعود در کوه های رینیر و کلیمانجارو شده است.

گری گنسلر فعال در بازار ارزهای دیجیتال

گری گنسلر به عنوان رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی آمریکا، در تیمی که جو بایدن تشکیل داده است، به عنوان کارشناس اقتصادی حضور دارد. گنسلر در دوران ریاست خود، به سخت گیری در قانون گذاری معروف بود، او این عنوان را از طریق نظارت بر اصلاحات اقتصادی بازار مشتقه، کسب کرده است.

جو بایدن چهار روز پس از پذیرش رسمی خود به عنوان رئیس جمهور آمریکا، یک تیمی با حضور گری گنسلر به عنوان یک فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، تشکیل داد. گری گنسلر به عنوان یکی از اعضای این تیم در رابطه با انتقال قدرت بانک مرکزی فدرال و سیستم بانکداری و همچنین قانون‌گذاری اوراق بهادار، اطمینان داده است که این امور در آینده به سهولت صورت می پذیرد. بایدن، گری گنسلر را به عنوان کارشناس اقتصادی در این تیم برگزیده است.

Gary Gensler در رابطه با ارزهای دیجیتال به ویژه ارز دیجیتال بیت کوین، اعلام کرده است که ارزهای دیجیتال برای پیشرفت خود نیازمند قانون گذاری هستند تا هنگامی که قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال دستکاری می شوند، از سرمایه گذاران دفاع کنند. او همچنین در مقام مشاور ارشد در آزمایشگاه نوآوری رسانه های رمز ارز MIT نیز فعالیت کرده است. این گروه با هدف توسعه و تطبیق آسان تر بلاک چین و ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند.

اظهار نظرات گنسلر در رابطه با ارزهای دیجیتال

اظهارت نظرات گنسلر در رابطه با ارزهای دیجیتال

گنسلر معمولا در کنگره ها در رابطه با بلاک چین و ارزهای دیجیتال سخنرانی هایی داشته است. او در سخنرانی های خود به شفاف سازی در مقایسه صنعت رمز ارزها و طرح پانزی پرداخته است. همچین گنسلر صحبت هایی درباره توکن لانچ نشده ی لیبرا داشته و اشاره ای به فراهم کردن ملزومات ضروری برای لیست شدن در اوراق بهادار کرده است.

گری گنسلر به عنوان یکی از موافقان ارزهای دیجیتال، اعلام کرده است که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برنامه ای برای ممنوعیت ارزهای دیجیتال وجود ندارد و این کمیسیون با یک رویکرد متفاوت به دنبال در اختیار گرفتن حوزه ارزهای دیجیتال مطابق با قوانین حمایت از مصرف کنندگان و سرمایه گذاران می باشد.

او در مصاحبه خود در انجمن امنیتی آسپن به عنوان یک مدرس فناوری مالی از تجربیات خود صحبت کرد و اعلام کرده است که انقلاب بلاک چین یک نوآوری واقعی برای آینده اینترنت خواهد بود. او معتقد است اگرچه تبلیغات غیر واقعی در حورزه ارزهای دیجیتال زیاد به چشم می خورد اما این بازار و نوآوری، واقعی می باشد. گنسلر، ساتوشی ناکاموتو را فردی می دانست بدون هیچ واسطه ی مرکزی که به دنبال ایجاد یک شکل خصوصی از پول بود.

Gary Gensler همچنین معتقد است ارزهای دیجیتال، ابزاری دیجیتال را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد که مخزنی سوداگرانه را برای سرمایه گذاران به همراه دارد.

گنسلر قصد دارد قوانین محکم و قوی برای بازار ارزهای دیجیتال و دیفای در کشور آمریکا ایجاد کند. او در این رابطه می گوید که با توجه به علاقه ای که نسبت به حورزه ارزهای دیجیتال دارم، بنابراین نسبت به محافظت از دارایی سرمایه گذاران در این بازار نمی توانم بی تفاوت باشم. او همچنین تصور می کند که ارزش اینترنت از طریق دفاتر کل توزیع شده، تغییر خواهد کرد و با وجود مخالفت های دولت ها، این فناوری نوین نقش بزرگی را در تحول امور مالی در آینده خواهد داشت.

برخی از صاحب نظران حوزه ارزهای دیجیتال نسبت به اظهار نظرهای گنسلر واکنش نشان دادند و اعلام کردند که او بیت کوین را تنها نوآوری واقعی در حوزه ارزهای دیجیتال می داند، در حالی که تمرکز گنسلر بر روی وایت پیپر بیت کوین می باشد که بیش از یک دهه پیش، ساتوشی ناکاموتو آن را منتشر کرده است.

گری گنسلر اکثر ارزهای دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار اعلام کرده است، همچنین در مورد نحوه بررسی و ثبت نام صرافی ارزهای دیجیتال در SEC اظهار نظراتی داشته است. او استیبل کوین ها را به عنوان ژتون های پوکر معرفی کرده است.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان ما رو به هیچ وجه از دست نده

سلام خوش آمدید

در صورت نیاز با هر کدام از پشتیبانان ارتباط برقرار نمایید.

این دوره آموزشی رو به هیچ وجه از دست نده . . .