وبلاگ

✔مهم‌ترین اخبار تاثیرگذار بر بورس امروز

Ⓜآکادمی محسنی تبارⓂ

✔مهم‌ترین اخبار تاثیرگذار بر بورس امروز

شنبه ۴ دی؛ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

🔻بورس روز چهارشنبه توانست صعود قابل قبولی را ثبت کند. به طوری که شاخص کل با رشد ۴۱ هزار واحدی (معادل ۳.۱ درصد) و شاخص هم‌وزن هم با رشد ۲.۷ درصدی همراه شدند.

🔻ارزش معاملات خرد به ۳۹۰۰ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع شیمیایی‌ها، خودروسازان و فلزات و در بین نمادها پالایشی یکم، دارا یکم و فولاد بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

🔻حقیقی‌ها بالاخره در سمت خرید فعال‌تر شدند و ورود پول ۲۳۰ میلیارد تومانی را رقم زدند. بیشترین ورود پول حقیقی به صنایع شیمیایی و انبوه‌سازی و نمادهای ثشاهد و فولاد بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در صنعت بیمه و نمادهای تپکو و وبصادر داشتند.

🔻هیأت مدیره سازمان بورس در مصوبه ای توقف نمادهای بازار سرمایه پس از نوسان ۲۰ درصدی (مثبت و منفی) و همچنین توقف به علت نوسان منفی ۵۰ درصدی را به طور کامل لغو و صرفاً توقف و برگزاری کنفرانس پس از رشد ۵۰ درصدی و افت ۳۰ درصدی اعمال خواهد شد.

🔻نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس: قطعا ارز ۴۲۰۰ برای تهیه دارو و گندم در سال آینده حذف نخواهد شد و این اقلام با ارز ترجیحی به دست مردم خواهد رسید.

🔻به گزارش راشاتودی، سریلانکا اعلام کرده است که قصد دارد 251 میلیون دلار چای به ایران ارسال کند تا بدهی واردات نفت خود از 4 سال گذشته را تسویه کند.

🔻سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی کیش: اجرای طرح سهمیه بندی سوخت بر اساس کد ملی موسوم به بنزین برای همه به صورت آزمایشی پس از اطلاع رسانی جامع تا ۱۵ دی ماه ۱۴۰۰ در این جزیره آغاز می‌شود.

🔻معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: لازم است کلیه افراد ۱۸ ساله و بالاتر اعم از هر نوع واکسنی که در نوبت‌های اول و دوم دریافت کرده‌اند، به فاصله حداقل ۳ ماه از نوبت دوم مراجعه و نوبت سوم واکسن را دریافت کنند و اطلاعات آنها در سامانه الکترونیک تحت عنوان نوبت سوم ثبت شود.

🔻در حالی که برخی فعالان بخش خصوصی از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نهاده های دامی از اول دیماه با اعلام وزارت جهاد کشاورزی خبر می دهند، هیچ کدام از مسئولان امر در دولت این خبر را تایید نمی کنند.

🔻بانک مرکزی در راستای اجرای دستورالعمل‌های نظارتی، حق رای ۶۰.۲ درصد از سهام بانک آینده را به وزارت اقتصاد تفویض کرد.

🔻معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینکه تشکیل دادگاه‌های تجاری امروز یک ضرورت و زمینه آن نیز بدون نیاز به قانون جدید فراهم است، به معاون قضایی دادستان کل کشور و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی ماموریت داد که در ۱۵ روز آینده و با هماهنگی کارگروه مربوطه، ترتیبی اتخاذ کند تا دادگاه‌های تجاری تشکیل شود.

🔻قیمت دلار که پنجشنبه به دنبال اعلام تاریخ ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای با افت ۲۰۰ تومانی تا کف ۳۰۰۶۰ تومان عقب‌نشینی کرده بود، معاملات پشت‌خطی جمعه را در محدوده ۳۰۲۰۰ تومان به پایان برد.

🔻مذاکرات وین دوشنبه ٢٧ دسامبر (ششم دی) از سر گرفته می‌شود.

🔻اولیانوف: باید خود را به سمت تکمیل موفقیت آمیز مذاکرات در اسرع وقت، ترجیحاً تا اوایل فوریه سوق دهیم.

🔻اولیانوف در پاسخ به نورمن، خبرنگار وال استریت ژورنال که مدعی شده بود «اوایل ماه فوریه ضرب الاجل تهران است»، در توییت دیگری در این باره اضافه کرد: اگر (این تاریخ) درباره برنامه زمانی است، بله؛ اما اگر منظور ضرب الاجل است، خیر.

🔻امیرعبداللهیان: طرف‌های مقابل در وین اگر بخواهند یک امتیاز بدهند و ۱۰ امتیاز بگیرند، زیر بار نمی‌رویم.

🔻وزارت امور خارجه انگلیس خشم خود را از شلیک همزمان شانزده موشک بالستیک در رزمایش بزرگ «پیامبر اعظم ۱۷» در ایران ابراز کرد و مدعی شد: «این پرتاب‌ها نقض آشکار قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد محسوب می‌شود».

🔻خطیب‌زاده: برای برنامه دفاعی خود از کسی اجازه نمی‌گیریم. انگلیسی‌ها بهتر از هرطرف دیگری می‌دانند که برنامه موشکی ایران ارتباطی به قطعنامه ۲۲۳۱ ندارد.

🔻سفیر ایران در لندن: قطعنامه ۲۲۳۱ در مورد موشک‌هایی صحبت می‌کند که برای حمل سلاح هسته‌ای طراحی شده‌اند، موشک‌های ایران برای این کار طراحی شده‌اند که از خاک ایران دفاع کنند.

🔻«آکسیوس» به نقل از دو مقام صهیونیست ادعا کرد مشاور امنیت ملی بایدن در جلسه با مقام‌های اسرائیلی سه سناریو را در خصوص برنامه هسته‌ای ایران مطرح کرده است: ۱- حصول توافق طی هفته‌های آتی که وی درباره قابل دستیابی بودن آن تردید ابراز کرده؛ ۲- دستیابی به یک توافق موقت «توقف در برابر توقف»؛ ۳- عدم دستیابی به توافق که با اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران و فشار‌های تازه همراه خواهد بود.

🔻وزیر خارجه عراق: وقت گفت‌وگوی مستقیم بین ایران و آمریکا رسیده است.

🔻امیرعبداللهیان: در دیدار با علی‌اف نقشه راه روابط ایران با آذربایجان ترسیم شد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوره رایگان ما رو به هیچ وجه از دست نده

سلام خوش آمدید

در صورت نیاز با هر کدام از پشتیبانان ارتباط برقرار نمایید.

این دوره آموزشی رو به هیچ وجه از دست نده . . .